Drogi Czytelniku,

Piszę tego bloga gdyż zabiegi kosmetyczne, a także medycyna estetyczna zagościły na dobre w życiu Polaków.

Kolejne gabinety powstają jak grzyby po deszczu. A my (korzystający z usług gabinetów, jak i je tworzący) często nie zastanawiamy się czy istnieją jakieś uregulowania prawne, normy którym mamy sprostać, do czasu aż …… stanie się coś złego.

Drogi Czytelniku jestem tutaj aby:

  • wskazać Tobie (jako Klientowi gabinetu) jakie masz prawa, jakie roszczenia Ci przysługują w przypadku wadliwie wykonanego zabiegu i o co możesz walczyć,
  • wbrew powiedzeniu „Polak mądry po szkodzie” zabezpieczyć Ciebie – jako właściciela gabinetu (kosmetycznego, medycyny estetycznej) przed roszczeniami Klientów, a także pomóc Ci, często w braku wyraźnych uregulowań w tej branży, a także rozproszeniu przepisów w różnych aktach prawnych. Będę również informować Cię o nowościach, gdyż przepisy w tej branży szybko ewoluują.

Zatem blog skierowany jest z jednej strony do Klientów gabinetów, jak również do właścicieli gabinetów, lub osób tworzących lub planujących otworzenie gabinetu.

Na łamach tego bloga będę również analizować ostatnie wyroki Sądów w sprawach z branży Health & Beauty, w szczególności te dotyczące zasądzania zadośćuczynienia i odszkodowania. Odszkodowaniami zajmuję się od ok. 10 lat, więc zapewne to już „zboczenie zawodowe”.

Kończąc zwracam uwagę na to, że Temida (bogini sprawiedliwości, patronka prawników) co prawda była ślepa, ale za to była kobietą i … miała kobiecą intuicję.

Zatem kobietom, a także mężczyznom życzę miłego czytania kobiecego bloga.